Mierczyce 2, 59-430 Wądroże Wielkie
+48 602-370-406
kontakt@ogrodzeniazplastiku.pl

Najpopularniejsze ogrodzenia posesyjne w Polsce

Created with Sketch.

Najpopularniejsze ogrodzenia posesyjne w Polsce

ogrodzenie plastikowe
ogrodzenie plastikowe

Ogrodzenia są kluczowym elementem na naszej działce, bowiem podkreśla walory naszej posesji. Dodatkowo będzie nam służyć przez wiele długich lat, więc jego wybór powinien być odpowiednio przemyślany. W naszym kraju ogrodzenia są praktycznie elementem „must have”, więc jego wybór to tylko formalność. Przyjrzyjmy się zatem z jakimi ogrodzeniami mamy do czynienia na naszym rynku.

Ogrodzenia Plastikowe

Ogrodzenia PCV o nowoczesnym i stylowym wyglądzie stają się co raz bardziej popularne w naszym kraju, o czym pisałem tutaj: https://www.ogrodzeniazplastiku.pl/ogrodzenia-plastikowe-pcv-rosnaca-popularnosc-na-rynku/ . Zostały one stosunkowo dobrze przyjęte w Polsce, a ich popularność rośnie z roku na rok. Do ich zalet możemy z pewnością zaliczyć brak konieczności systematycznych i uciążliwych renowacji. Nie tracą swojego koloru pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak temperatura lub promienie słoneczne. Są proste w utrzymywaniu czystości, a także odporne na uszkodzenia. Plastikowe ogrodzenia PCV dostępne są w wielu wariantach budowy, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Ogrodzenia Drewniane

Klasyczne ogrodzenia, bardzo popularne w naszym kraju. Wiele osób decyduje się na nie, gdyż są one przyjazne naturze. Stosunkowo tanie w produkcji, dobrze sprawdzają się na wsiach i niewielkich miasteczkach. Świetnie komponują się w mniej nowoczesnych budownictwach, Ich minusem na pewno jest słaba odporność na warunki atmosferyczne i z czasem potrzebują renowacji, bowiem płowieją. Ich struktura wewnętrzna może także ulec zniszczeniu i w efekcie uszkodzą się, dlatego bardzo ważnym jest regularne impregnowanie takich ogrodzeń.

Ogrodzenia Metalowe

 Chyba najpopularniejszy typ ogrodzeń w Polsce. Cenione są za swoją wytrzymałość, a zarazem bezpieczeństwo jakie zapewniają. Ich cena może być stosunkowo droga, gdy zdecydujemy się na dodatkowe zdobienia. Musimy być także świadomi, że mogą one z czasem rdzewieć i tracić pierwotną intensywność koloru, czyli zmatowieć.

Ogrodzenia Betonowe

Ostatnim typem ogrodzeń, które omawiam w tym artykule są te wykonane z betonu. Z pewnością najsolidniejsze, wręcz „niezniszczalne”. Trzeba się bardzo postarać, żeby je uszkodzić. Zapewniają właścicielowi poczucie bezpieczeństwa. Stanowczo odgradzają posesję od wścibskich osobników z zewnątrz, tworząc swoistą fortecę. Należy mieć na uwadze, że nie pasują do każdego typu domostwa. Z pewnością nie są polecane do małych działek, gdyż „zabierają” im przestrzeni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.